Księgowość sklepu internetowego

Księgowość online dla sklepu internetowego

Sprzedaż w internecie to szereg obowiązków wobec organów podatkowych. Sprzedajesz na Allegro lub eBay albo prowadzisz własny sklep internetowy? Korzystasz z płatności PayPal? Wysyłasz towar za granicę? Zgłoś się do nas.

Z Solidną Księgową nie musisz śledzić nowelizacji ustaw i kodeksów. Możesz za to w pełni zająć się prowadzeniem własnego biznesu.

Księgowość dropshipping

Nasze biuro rachunkowe rozlicza dropshipping z Chin, zakupy z AliExpress oraz podatki z usług dropshippingu z polskich hurtowni. Jesteśmy na bieżąco z przepisami, a Ty nie musisz się o nic martwić.

Opodatkowanie sklepu internetowego

Rozliczanie sprzedaży ze sklepu internetowego może przysparzać wiele wątpliwości. Czy wiesz, że wszystkie prowizje, możesz rozliczyć w firmowych kosztach? Albo że zmieniają się limity sprzedaży wysyłkowej? Zastanawiasz się która forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza?

I czy znasz nowe plany fiskusa dotyczące kas fiskalnych?  Sprzedaż w Internecie to szerokie zagadnienie, zwłaszcza z perspektywy obowiązkowej dokumentacji i urzędów. Pomożemy Ci w prawidłowych rozliczeniach.

Rozliczenia VAT OSS

Prowadzimy księgowość sklepu internetowego korzystającego z procedury VAT OSS. Składamy deklaracje VIU-R i rejestrujemy klientów do VAT OSS. W ramach obsługi księgowej udostępniamy program do fakturowania, zawierający wszystkie stawki VAT obowiązujące w Unii Europejskiej. Prowadzimy również zgodną z przepisami podatkowymi ewidencje do celów rejestrowania sprzedaży objętej OSS.

Księgowość dla sprzedających na Etsy i eBay

  1. Założenie firmy. Podpowiemy Ci, czy rejestrować się do VAT, jaką formę opodatkowania wybrać i czy korzystać z kasy fiskalnej. Doradzimy jak założyć firmę i nie płacić przez pół roku składek społecznych ZUS.
  2. Znajomość branży. Księgowość sklepu internetowego wymaga dobrej znajomości branży e-commerce. Rozliczymy dropshipping, procedurę VAT OSS, sprzedaż na eBay, Etsy oraz prowizje PayPal. Zapewnimy Ci bieżącą opiekę księgową i doradztwo przy każdym problemie lub wątpliwości.
  3. Współpraca. Ograniczymy Twoje zaangażowanie do minimum. Faktury i dokumenty przesyłasz do nas online, np. w postaci skanów lub zdjęć, a my zajmujemy się resztą.
  4. Fakturowanie. Udostępnimy Ci bezpłatny i bezproblemowy w obsłudze program do fakturowania.
  5. Wyniki firmy. Otrzymasz bieżący wgląd do dokumentów i wyników działalności. Wystarczy, że zalogujesz się na konto.
  6. Reprezentacja. Będziemy reprezentować Cię przed fiskusem i ZUS-em. Kontrola podatkowa, nie przychodzi do Twojego mieszkania lub siedziby, ale do naszego biura.