Solidna Księgowa

Nazywam się Monika Salawa i jestem księgową.

Na co dzień, podobnie Jak Ty, prowadzę własną firmę. Dlatego od podszewki znam problemy współczesnego przedsiębiorcy. Nie tylko kalkuluję podatki, ale z przyjemnością pomagam klientom dobrać najlepsze rozwiązania podatkowe.

Nieustannie dbam o jakość. Jakoś wiedzy i wysoki poziom obsługi klienta.

W ciągu kwartału czytam ok. 200 interpretacji i artykułów podatkowych oraz uczestniczę przynajmniej w 2 szkoleniach podatkowych, żeby być zawsze na bieżąco i zabezpieczyć klienta, kiedy non stop zmieniają się przepisy.

Moje doświadczenie?

Od ponad 10 lat zajmuję się księgowością. Jeszcze jako pracownik etatowy współpracowałam z największymi biurami rachunkowymi w Krakowie (m.in. inFakt) i prowadziłam księgowość ponad 100 podmiotów gospodarczych. Byłam też konsultantem podatkowym w Zespole Doradców Podatkowych Jacka Czerneckiego, gdzie pomagałam przedsiębiorcom zmniejszyć ich obciążenia podatkowe i rozliczyć dochody zagraniczne.

Moje wykształcenie?

Finanse i Rachunkowość skończyłam na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jestem również absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

A co robię po godzinach?

Od 2013 r. jestem członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Od 2017 r. działam w Stowarzyszeniu Współpracujących Biur Rachunkowych.

Prowadzę bloga: PituPitu z Księgową, gdzie podpowiadam, jak dobrze zorganizować swój biznes online i zaoszczędzić na podatkach. Staram się „odczarować” księgowość i przełożyć przepisy na „ludzki” zrozumiały język. Zapraszam do lektury!

Jestem również założycielką facebookowej grupy „Bezpłatne szkolenia dla księgowych, skupionej wokół tematu bezpłatnych szkoleń z rachunkowości i podatków – zarówno stacjonarnych, jak i webinarów.

Poza tym prowadzę fanpage Solidnej Księgowej – serdecznie zapraszam do śledzenia i komentowania.

Będzie mi miło, jeśli zechcesz ze mną współpracować.