Pomoc w założeniu firmy

Jak założyć firmę?

Nasze biuro rachunkowe pomoże w założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej. Poinformujemy o możliwych formach opodatkowania oraz pomożemy w rejestracji działalności gospodarczej przez internet. Pomożemy wypełnić dokumenty rejestracyjne (CEIDG, urząd skarbowy, ZUS).

Sprawdź w czym możemy Ci pomóc:

  1. Przeprowadzamy konsultacje, jak założyć firmę. Podpowiemy gdzie oraz jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą, jakie numery PKD wybrać dla firmy.
  2. Pomożemy w wyborze najkorzystniejszej formy opodatkowania. Nie każdy przedsiębiorca prowadzący jednoosobową firmę zdaje sobie sprawę z faktu, że optymalizację podatkową może przeprowadzić już na etapie zakładania działalności gospodarczej poprzez wybór właściwej formy opodatkowania. Prawidłowo dobrany sposób rozliczeń to mniejszy podatek.
  3. Być, czy nie być VAT-owcem? W zależności od tego co sprzedajesz (jakie usługi, towary), komu sprzedajesz (osoby prywatne, firmy), gdzie sprzedajesz (w Polsce, Unii Europejskiej, poza unię), musisz zarejestrować się do VAT lub możesz korzystać ze zwolnienia z VAT.
  4. Sprawdzimy, czy przysługują Ci obniżone składki ZUS. Nowi przedsiębiorcy mogą korzystać z ulgi na start, ZUS preferencyjnego oraz płacić niski ZUS o jeden miesiąc dłużej. Istnieje również możliwość korzystania z „małego ZUS plus”.
  5. Omówimy jakie wydatki można potraktować jako koszty prowadzenia firmy. Znajdziemy dla Ciebie niemal 73 pomysły na koszty firmowe i pomożemy Ci je prawidłowo rozliczyć.
  6. Dokumenty rejestracyjne do VAT i ZUS. Podpowiemy jak wypełnić dokumenty rejestracyjne: zgłoszenie do ZUS oraz do VAT.